Tuotekoodi Surex300U-A-TN
SureFire X300 ULTRA on monipuolinen aseeseen liitettävä valaisin. Se tarjoaa uskomattoman 1000 lumenin valaisutehon ja riittävästi valoa häikäisemään kohteen kauempaakin. X300 ULTRA valaisin tuottaa tiukahkon ja tarkan valokeilan jossa on hyvä kantomatka. Sivuvaloa riittää myös lähiympäristön valaisuun.
- Vahvarakenteinen ja vesitiivis anodisoitu alumiinirunko suojaa valaisimen elektroniikkaa.
- TIR linssi suojaa lediä ja linssin heijastuksia ehkäisevä pinnoite takaa hyvän valonläpäisyn.
- LED yksikkö kestää iskuja ja rekyyliä.
- X300 ULTRA voidaan kytkeä ja irrottaa helposti ja nopeasti aseen varustekiskosta RailLock®-kiinnityksen ansiosta.
- X300U sopii Universal ja Picatinny -kiskoilla varustettuihin käsiaseisiin ja pitkiin aseisiin (pakkauksessa on vaihdettavat adapterit kummallekin kiskolle).
- X300U kytketään hetkellisesti päälle työntämällä keinukytkimestä eteenpäin. Pysyvästi päälle kytkentä tapahtuu keinukytkimestä (painamalla alas tai työntämällä ylöspäin). Katkaisija toimii valon kummaltakin puolelta, eli valaisin soveltuu niin oikea- kuin vasenkätisillekin ilman muutoksia.
- X300U valaisimeen voidaan liittää lisäosana saatavia painokytkimiä ja kaukokäyttökytkimiä. Näiden painokytkinten etuna on se, että ampumaotetta ei tarvitse muuttaa valon käyttämistä varten.
- Lisäosina on myös tilattavissa adaptereja aseisiin, joissa ei ole Universal tai Picatinny kiskoa. Lisäosien sopivuus ja lisätiedot kannattaa varmistaa valmistajan sivuilta tai asiakaspalvelustamme.
- Suurin valaisuteho 1000 lumenia.
- Jatkuva paloaika taktisesti riittävällä tasolla noin 1,5 tuntia.
- Pituus: 9,14 cm
- Paino: noin 113 g paristoineen.
- Paristot: kaksi CR 123A lithium paristoa (sis. pakkaukseen).
- Valmistusmateriaali: tan-väriksi anodisoitu lentokonealumiini, karkaistu TIR linssi.
- Pinnoite: Mil-Spec, Type III kova-anodisointi.
- Väri: Desert Tan
Valmistajan Internet sivut: www.surefire.com.
HUOM! Koska X300 ULTRA on pidempi kuin aiempi X300 malli, kannattaa sen sopivuus koteloon aseen kanssa selvittää. Esim. monissa Safarilandin koteloissa täytyy pohjassa oleva valaisimenlinssin suojakiekko poistaa ennen kuin X300 ULTRA mahtuu koteloon. Lisätietoja asiakaspalvelustamme.